Popularita čínskych pneumatík na európskom trhu čoraz viac rastie, stále sa však nájde množstvo vodičov, ktorí kvalite ázijských výrobcov veľmi neveria. Skvelým príkladom, ktorý vás presvedčí o pravom opaku je výrobca Sailun. Na pneumatikárskom trhu pôsobí od roku 2002 a aktuálne patrí k jednému z najväčších výrobcov pneumatík v Číne. Sailun si potrpí na inovácie a neustále zlepšenia, výsledkom čoho sú kvalitné pneumatiky, ktoré v nezávislých testoch potrápia aj viaceré európske prémiové značky. Sailun sa môže pochváliť aj širokým portfóliom vyrábaných pneumatík, keďže okrem osobných a dodávkových kolies produkuje aj terénne špecialitky, či nákladné pneumatiky. V tomto článku si priblížime nové dezény na letnú sezónu 2023.

Sailun ZSR 2

Letná pneumatika Sailun Atrezzo ZSR 2 je ďalšou generáciou kriticky uznávaného modelu Atrezzo ZSR. Využíva v sebe patentovanú technológiu gumovej zmesi EcoPoint3, ktorá dosahuje výnimočný valivý odpor, lepšiu priľnavosť za mokra, väčšiu odolnosť voči opotrebeniu a nižšiu hladinu hluku. Táto pneumatika sa vyrába aj s označením EV, čo značí, že je vhodná aj na elektromobily a dokáže zvládať ich krútiaci moment.

Priľnavosť za mokra – dezén ZSR 2 ponúka skvelú priľnavosť na mokrom povrchu pre ešte vyššiu bezpečnosť jazdy.

Nízky valivý odpor – vďaka revolučnej zmesi EcoPoint3 sa znižuje valivý odpor, čo pomáha zvýšiť dojazd elektrických vozidiel.

Veľká kontaktná plocha – bloky behúňa majú skosený dizajn, ktorý zväčšuje kontaktnú plochu pneumatiky s vozovkou.

Výnimočná manipulácia – optimalizovaný dezén efektívne distribuuje energiu z vozovky, čo zabezpečuje skvelú manipuláciu vozidla.

Atrezzo 4Seasons Pro

Sailun Atrezzo 4Seasons Pro je nová celosezónna pneumatika, ktorá má porovnateľný výkon s viacerými špičkovými značkami. Rozmerovou škálou od 17 do 19 palcov obslúži predovšetkým väčšie osobné automobily a SUV vozidlá, no nevynechá ani elektrické autá. Skvelé jazdné vlastnosti za akýchkoľvek poveternostných podmienok zaisťuje zmes EcoPoint3. Keď k tomu pridáme atraktívny dizajn, môžeme hovoriť o komplexnej celoročnej pneumatike, ktorú určite budete chcieť vyskúšať.

Manipulácia a brzdný výkon – táto pneumatika má asymetrický dezén, ktorý účinne rozdeľuje tlak vyvíjaný na pneumatiku aby bola zaistená lepšia stabilita na mokrom podklade. Vnútorné prvky behúňa účinne odvádzajú vodu a znižujú riziko vzniku aquaplaningu. Na druhej strane vonkajšia časť dezénu je stavaná na lepšiu priľnavosť a ovládateľnosť počas celého roka.

Zimný výkon – aká by to bola celoročná pneumatika keby nezvládala aj mierne zimné počasie. Sailun Atrezzo 4Seasons Pro využíva viacuhlové lamely a drážky, ktoré sa zahryznú do snehu a zlepšujú tak trakciu a brzdný výkon na snehu. O svoje bezpečie sa tak nemusíte báť ani počas zimných mesiacov.

Sailun Commercio Pro

Sailun prichádza do letnej sezóny 2023 aj s dodávkovou novinkou. Sailun Commercio Pro je letná pneumatika vyrobená špeciálne pre komerčné potreby dodávok a ľahkých nákladných vozidiel na európskom trhu. Oproti predchádzajúcemu modelu dosahuje lepšiu odolnosť, bezpečnosť a pohodlnejšiu jazdu.

Handling – menej lamelových blokov dezénu zvýšilo tuhosť pre lepšiu odolnosť voči opotrebeniu. Zväčšila sa aj kontaktná plocha pneumatiky s vozovkou pre lepšiu manipuláciu a ovládateľnosť vozidla.

Odolnosť – konštrukcia pätky je tuhšia čo znižuje hromadenie tepla pre lepšiu odolnosť a vyššiu nosnosť.

Pohodlie – inovované ramenné drážky a optimalizovaný sklon dezénu znižuje hlukové vibrácie, čím sa zlepšuje pohodlie jazdy.

Naša spoločnosť Nicholtrackt je výhradným dovozcom pneumatík Sailun pre slovenský trh už niekoľko rokov. Za túto dobu sme mali na pneumatiky Sailun minimálne množstvo reklamácií, čo prezentuje ich spoľahlivosť a kvalitu. Odhoďte zábrany pred čínskymi pneumatikami aj vy a vyskúšajte ich na svojom vozidle. Zakúpiť si ich môžete na stránke http://www.nicholtrackt.sk alebo v našich kamenných predajniach.

Ďalšie články