Nemecký výrobca pneumatík Continental patrí medzi jedného z najväčších producentov pneumatík na svete. Svoje stabilné miesto má najmä na európskom trhu a väčšine z vás ho tak už netreba nejak zvlášť predstavovať. V tomto článku sa zamierame na nové modely osobných a dodávkových pneumatík, s ktorými prichádza Continental do letnej sezóny 2023. Novinky prináša v každej zo svojich troch najpopulárnejších značiek a teda Matador, Barum i Continental.

Matador Hectorra 5

Značka matador predstavuje svoju novú vlajkovú loď letných osobných pneumatík Hectorra 5, ktorá bude pomaly nahrádzať predchádzajúci model MP47 Hectorra 3. Táto nová pneumatika ponúka vyvážené jazdné vlastnosti a nízku hlučnosť, ktorá prináša pohodlný zážitok z jazdy. Účinnejší valivý odpor a výborný výkon pri nízkom opotrebení znižujú spotrebu pohonných hmôt a zvyšujú kilometrový výkon pneumatiky. Široké rozmerové portfólio od 14 do 20 palcov zaručuje, že ju budete môcť obuť takmer na všetky osobné a SUV automobily.

Účinnosť – nižší valivý odpor a skvelý výkon pri nízkom opotrebení.

Komfort – znížená hlučnosť pre ničím nerušený zážitok z jazdy.

Výkon na mokru – solídny brzdný výkon na mokrej ceste.

 

Barum Vanis 3

Barum si pre zmenu pre nás pripravil novinku v segmente letných dodávkových pneumatík. Barum Vanis 3 predstavuje praktické riešenie pre každého profesionálneho šoféra, ktorý potrebuje vyvážený výkon počas letnej sezóny. Táto pneumatika bola navrhnutá tak aby v sebe skĺbila solídny výkon v počte najazdených kilometrov s vysokou hladinou bezpečnosti a pohodlným zážitkom z jazdy. Z vyrábaných rozmerov od 14 do 17 palcov si určite vyberie aj vaša dodávka či ľahšie nákladné vozidlo.

Kilometrový výkon – zvýšený počet najazdených kilometrov vďaka novej gumovej zmesi.

Komfort – dezén s uzavretým vzorom generuje menej hluku.

Bezpečnosť – kratšia brzdná dráha a znížené riziko aquaplaningu zvyšujú bezpečnosť jazdy.

Continental Premium Contact 7

Aj značka Continental prichádza do letnej sezóny 2023 s novým dezénom. Model Continental Premium Contact 7 ponúka okrem skvelých jazdných vlastností aj atraktívny dizajn. Na bočnici pribudli viaceré obrazce a piktogramy, ktoré pôsobia honosne. Viac ako vzhľad vás však pravdepodobne bude zaujímať jej výkon. Ten bol v tomto prípade zameraný predovšetkým na bezpečnosť, ktorá je zaručená nech sa nachádzate so svojim autom kdekoľvek. Keď sa k tomu pridá vysoká úroveň jazdného komfortu, tak je jasné, že ide o výbornú letnú pneumatiku.

Handling – technológia adaptívneho dezénu zaručuje presný handlig na mokrom aj suchom podklade.

Komfort a bezpečnosť – inžinierom tejto pneumatiky sa podarilo spojiť dva veľmi dôležité aspekty dokopy, ktorými sú bezpečnosť a pohodlná jazda.

Zahrievanie – vďaka novej gumovej zmesi Red Chilli nie je potrebné tieto pneumatiky potrebné zahrievať a dosahujú vysoký výkon hneď ako naštartujete svoj motor.

V dnešnej dobe plnej inovácií vznikajú nové produkty ako na bežiacom páse a výnimkou nie sú ani pneumatiky. Vďaka pokročilejším technológiám výroby si môžete užiť zážitok z jazdy naozaj naplno. Ak budete chcieť vyskúšať jednu z letných noviniek koncernu Continental môžete si ich zakúpiť priamo v našom eshope http://www.nicholtrackt.sk alebo v našich kamenných predajniach.

Ďalšie články